Anasayfa / Bankalar / Ziraat Bankası Birikimli Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası Birikimli Mevduat Hesabı

Birikimli mevduat hesabı kullanarak küçük ama düzenli ödemelerle geleceğinizi planlamak sizin elinizde. Kendi isteğiniz doğrultusunda birikim tutarlarınızı 1 ya da 3 ayda bir ödemeli belirleyebileceğiniz gibi en az 3 en fazla ise 10 yıl vadeli olacak şekilde TL/EUR/USD cinsi kullanarak Birikimli Mevduat Hesabı oluşturabilir ve geleceğinize yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Birikimli Mevduat Hesabı

Hesap açılış tarihinden itibaren geçerli olan faiz oranı Birikimli Mevduat Hesabı’na yansıtılmaktadır. Geçen her 1 yıllık dönemin ardından ürün için belirlenen faiz oranı hesaba işletilmektedir. Ziraat Bankası Birikimli Mevduat Hesabı müşterilerinin aylık ve 3 aylık ödemelerini aksatmaları halinde ise hesap bakiyesi ilgili vadesiz mevduat hesabına aktarılmakta ve hesap kapanışı verilmektedir. Belirlenen vade sona ermeden önce hesaptan para çekilmesi durumunda ise hesap kapatılmakta ve bakiye vadesiz hesaba aktarılmaktadır. Yıllık dönemler için faiz tahakkukunda bulunulmuş olsa bile hesabı vade başından kapatılış tarihine kadar geçen süre için vadesiz mevduat faiz oranı baz alınmakta ve bu oran hesaba uygulanmaktadır. Birikimli mevduat hesabının açılabilmesi için en alt limit 500 TL/USD/EUR olarak belirlenmiştir. Birikimli Mevduat Hesabı’nıza asgari para yatırma tutarı ise ayda bir birikim yapıyorsanız 50 TL/USD/EUR, 3 ayda bir gerçekleştiriyorsanız 150 TL/USD/EUR’dur.

Ziraat Bankası Birikimli Mevduat Hesabı sahibi olmak isteyenler için başvuru kanalları şu şekildedir:

  • Ziraat İnternet Şubesi
  • Ziraat Bankası şubeleri
  • Mobil Bankacılık

Ziraat Bankası mevduat hesaplarıyla alakalı çok daha fazla bilgi edinmek için sitemizde yer alan diğer yazıları mercek altına alabilirsiniz. Ziraat Bankası Vadesiz Türk Lirası Mevduat Hesabı ilginizi çekecek konular arasında yer almaktadır.