Anasayfa / Krediler / Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası desteği ile Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği yapanlar rahat bir nefes almaya devam ediyor. İşletmelerin büyümesi veya sıfırdan hayvan yetiştiriciliği işletmesi kurulması için kredi sağlayan Ziraat Bankası, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi ile de dikkat çekiyor. 10 baş ve üzerinde büyük baş hayvan yetiştirebilmek için sizde işletme kurmayı düşünüyorsanız ya da mevcut işletmenizi 10 baş ve üstüne çıkarıp büyütmeyi planlıyorsanız Ziraat Bankası’nın sunduğu hayvancılık kredisi ilginizi çekebilir. Hayvancılık kredisi nasıl alınır merak ediyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz. Hayvancılık için kredi sağlayan Ziraat Bankasının bu kredisinin kapsamı ise şu şekilde.

Hayvancılık İçin Kredi

Türkvet Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olması şartıyla, en fazla 48 aylık olmak koşuluyla, kültür ırkı veya melezi olan ve en az bir kere doğum yapmış manda ve sığır gibi büyükbaş hayvanların alımı için kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi ile barınak yapabilir veya tadilat işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Süt soğutma tankı alımı yapabilir ve süt sağım ünitesi siparişi verebilirsiniz. En çok gereken ünitelerden biride hiç kuşkusuz yem hazırlama ünitesidir. Hayvancılık için kredi kapsamında yem hazırlama ünitesi alımı da mevcuttur. Yine olmazsa olmazlar içinde yer alan gübre yönetimi ile alakalı altyapıyla gerekli alet ve ekipmanları temin etmek için hayvancılık kredisine başvurabilirsiniz. Çayır biçme makinesi, silaj makinesi ve balya makinesi gibi gereksinimlerini karşılamak isteyenler hayvancılık için krediden yararlanabilmektedirler. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredileri arasında öne çıkan Ziraat Bankası hayvancılık kredisi sayesinde tek yıllık yem bitkisi üretim giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Hali hazırda işleyen işletmeniz için mibzer, traktör, ve pulluk gibi ekipmanlar almanız lazımsa yine Ziraat Bankası hayvancılık kredisi kullanma seçeneğiniz bulunuyor. Biyokütle kullanacaksanız asgari 800 baş, güneş enerjisi kullanacaksanız asgari 500 baş kapasiteye sahip olunması kaydı ile elektrik ihtiyacınızı güneş ve biyokütle gibi yenilebilir enerjiyle üretmek adına gereken ekipman ve tesis için Ziraat Bankası hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Diğer yatırım giderlerinin finansmanına da destek olan hayvancılık kredisi ile işinizi kurma veya büyütme şansını yakalayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat bankasının sunduğu hayvancılık için kredi imkanından yararlanmak için başvuru yapmayı düşünüyorsanız size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hayvancılık kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası’nın sunduğu hizmetlerden yararlanan insanların arasına sizde istediğiniz an katılabilirsiniz!