Anasayfa / Bankalar / Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası IBAN numaranızı öğrenmemiz gerekiyorsa siz de bankanızın internet sitesine giriş yaparak Ziraat Bankası IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN hesaplama sayfa linki

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/iban-hesaplama

Linke tıkladığınız zaman direkt olarak Ziraat Bankası IBAN hesaplama sayfasına ulaşırsınız. Hesaplama sayfasına giriş yaptığınızda bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgiler şunlardır.

Şube Kodu veya Şube İsmi

Müşteri No

Ek No

 

Şube Kodu Nedir?

Sayfanın üst bölümünde şubeleri kodlarına göre sırala seçeneği bulunmaktadır. Şube kodunu biliyorsanız sizde bu bölümü kullanıp şubeleri isimlerine göre sıralamalısınız. Şubeyi bu sayede kolaylıkla seçebilirsiniz. Kart hesap numaranızı da yer alan ilk 4 hane şube kodunuzu oluşturmaktadır.

Müşteri No

Müşteri numaraları 8 haneden oluşmaktadır. Hesap numaranızda ki ilk 4 haneyi atladıktan sonra diğer 8 hane müşteri numaranızı oluştur.

Ek No

Ziraat Bankası Ek No hesabınızın son 4 rakamıdır. Ziraat Bankası Ek No 5001 veya 5002 şeklindedir. Tüm bu alanları doldurmanızın ardından sağ kısımda bulunan hesapla yazısına tıklamalısınız.

Ziraat Kart Numarasından Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat banka kartınızın numarasının 3333777777775002 şeklinde olduğunu düşünelim. Ziraat müşteri numaranız koyu renkli işaret ettiğimiz kısımdan oluşmaktadır. Ziraat müşteri numaraları 8 hanelidir.

Ziraat Banka Kartı Numarasından Ziraat Bankası Şube Kodunu Öğrenmek

Ziraat banka kart numaranız yine 3333777777775002 şeklinde olsun. Bu durumda Ziraat şube kodunuz koyu renkli işaretlediğimiz 4 taneli kısımdan meydana gelmektedir.

Ziraat Ek No Numarasını Öğrenme

Kart numaranızın yine 3333777777775002 olduğunu varsayarsak bu durumda Ziraat Ek No numaranız koyu renkli işaretlediğimiz kısımdan meydana gelir. Ziraat Ek No 4 hanelidir. Bu numara 5001 veya 5002 şeklindedir.

Ziraat Bankası IBAN numarası kaç haneden oluşmaktadır?

IBAN numarası sayısı tüm bankalarda aynıdır. IBAN numarası 26 haneden meydana gelmektedir.

 

SMS İle Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

IBAN numarasını öğrenmenin bir başka yolu da SMS kullanmaktır. Ziraat Bankası müşterisi iseniz siz de dilerseniz ve SMS ile Ziraat Bankası IBAN numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. En kolay IBAN numarası öğrenme yollarından biri SMS kullanımıdır. Cep telefonunuzun mesaj gönderme bölümünü açıp “IBANBILGI” yazmanızın ardından kartınızın son 6 rakamını ekleyip 4747 numarasına SMS göndermelisiniz.

Ziraat Bankası Örnek IBAN Numarası Sorgulama

IBANBILGI (boşluk bırak) kartınızın son 6 hanesini yazıp 4747’ye gönderin. Ziraat Bankası SMS ile IBAN sorgulama işlemi gördüğünüz gibi bu kadar kolaydır. Mesajı gönderdikten kısa süre sonra kart hesabınıza ait olan IBAN numarası cep telefonunuza ulaştırılacaktır.

SMS İle Ziraat Bankası IBAN Numarası Sorgulaması Hangi Saatlerde Yapılabilir?

Haftanın 7 günü 24 saat SMS ile IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. 4747 numaralı servise anlattığımız şekilde SMS atmanız halinde sizde Ziraat Bankası IBAN numaranızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

SMS ile IBAN numarasını öğrenmek ücretli midir?

Ziraat Bankası SMS için herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır. Ancak kullandığınız operatör üzerinden bir SMS şeklinde ücretlendirme yapılabilmektedir.