Anasayfa / EFT Saatleri / Ziraat Bankası’nda EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

Ziraat Bankası’nda EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

Günümüzde para transferleri için en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden biriside EFT’dir. EFT ile banka hesabınızdan başka bir bankada bulunan bir hesaba para gönderimini kısa süre içinde ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz. EFT işleminde hesap numarası ve IBAN kullanılmaktadır. Ziraat Bankası EFT saatleri içinde yapacağınız her para transferi ise aynı gün içinde onaylanıp gerçekleşmektedir. Onaylanması ve karşı tarafın hesabına paranın aktarılması ise en fazla 30 dakika sürmektedir. Para gönderimlerinizin bu süre içinde gerçekleşmesi için muhakkak Ziraat Bankası tarafından belirlenmiş olan EFT saatlerine dikkat etmelisiniz. Çünkü Ziraat Bankası EFT saatleri dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe kadar bekletilmektedir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası tarafından belirlenmiş olan EFT saatleri 09:00 ile 16:99 arasıdır. Ziraat EFT saatlerine uygun hareket eder ve gönderiminizi gerçekleştirirseniz ortalama 15 dakika içinde transfer işlemi sonuca ulaşmaktadır. Eğer Ziraat EFT saatleri dışında EFT yaparsanız transfer bir sonraki iş gününe kadar havuzda beklemeye alınır. Paranın acil karşı tarafa ulaşması gerekiyorsa gecikme yaşanmaması için Ziraat Bankası EFT saatlerini dikkate alarak hareket etmeniz en doğru adım olacaktır.

Ziraat Bankası EFT ücretleri ne kadar?

EFT işlemi için ödeyeceğiniz tutar kullanacağınız kanala göre değişiklik göstermektedir.

EFT işlemi Mobil Şube ile yapılırsa: 2.50 TL

EFT İnternet Şubesi aracılığı ile gerçekleşirse: 3.50 TL

Telefon Bankacılığı ile EFT gönderimi yapıldığında: 5 TL

ATM’den EFT yapılırsa ücret: 7 TL

Ziraat Bankası’ndan EFT sorgulaması nasıl yapılabilir?

EFT işlemini belirlenen Ziraat Bankası EFT saatleri içinde yaptınız ama halen para karşı tarafın hesabına yatmadımı?

EFT işleminizin hangi aşamada olduğunu merak mı ediyorsunuz? Ziraat EFT saatleri içinde EFT yaptıysanız ve işlem tamamlanmadıysa dilerseniz şu adımları atarak para transferinizin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

0850 220 00 00 numaralı telefonu arayıp Ziraat Bankası’nın Telefon Bancalığı hizmetinden yararlanıp EFT durumunuz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. İnternet Bankacılığı kullanıp yine EFT’nizin son durumunu öğrenebilirsiniz. En yakınızda bulunan Ziraat Bankası şubesine giderek yine EFT işleminiz ile alakalı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

EFT işlemi niye sonuca ulaşmaz?

Yaptığınız EFT yani para transferi sonuca ulaşmıyorsa niye böyle olduğunu öğrenmek için izleyebileceğiniz yollar bulunmaktadır. İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız https://www.ziraatbank.com.tr/tr adresine giriş yapabilir ve EFT işleminizi iptal edebilirsiniz. Müşteri numaranız ile bu sayfadan giriş yapabilirsiniz. Telefon Bankacılığı ile de EFT transferinizi sonlandırabilirsiniz. Fakat kimlik doğrulama gibi süreçler zaman alacağı için bu sürecin daha uzun süreceğini unutmamalısınız.