Anasayfa / EFT / Ziraat EFT Saatleri

Ziraat EFT Saatleri

Ziraat Bankası ülkemizin en çok tercih edilen köklü bankalarındandır. Sunduğu hizmetler ile de müşteri yelpazesini her geçen gün daha da genişletmektedir. EFT gibi önemli ve hayatı kolaylaştıran pek çok işlemi profesyonellik içerisinde sonuca ulaştırmaktadırlar. Ziraat Bankası müşterisi iseniz siz de çok kolay ve kısa sürede EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi ise Ziraat EFT saatleridir. Ziraat bankası tarafından belirlenmiş EFT zaman aralığında para transferi yaparsanız işleminiz dakikalar içerisinde onaylanmakta ve karşı tarafın hesabına para yatmaktadır. Ziraat EFT saatleri dışında para gönderimi yapmanız durumunda ise EFT işleminin onaylanıp tamamlanması bir sonraki iş gününe bırakılmaktadır.

EFT Saatleri Ziraat Bankası

Bir bankadan başka bir bankada bulunan hesaba para transferine EFT denilir. Her banka kendi çalışma saatlerine göre EFT yapılacak zaman aralığını belirlemiştir. Ziraat Bankası müşterisi iseniz sizin dikkat etmeniz gereken zaman aralığı kendi bankanızın belirlediği saat aralığıdır. Ziraat Bankası EFT saatleri 09:00 ile 17:15 arasıdır. Belirlenmiş olan bu saatler içinde EFT yapmanız halinde işleminizin onaylanması ve karşı tarafın hesabına paranın yatması dakikalar sürmektedir. Eğer para transferinin acil gerçekleşmesi gerekiyorsa muhakkak Ziraat Bankası EFT saatlerine göre hareket etmelisiniz. Belirlenmiş bu zaman dilimi dışında hangi saatte EFT yaparsanız yapın işlemin sonuca ulaşabilmesi için bir sonraki iş günün gelmesi gerekmektedir.

EFT İşlemi Ne kadar Zamanda Gerçekleşir?

EFT işlemi ne kadar zamanda gerçekleşir sorusuda sıkça sorulmaktadır. Bu durum her bankaya göre farklılık gösterebilmektedir. Ziraat EFT saatleri içinde EFT yapmışsanız ortalama 15 dakika içinde para transferiniz tamamlanır. Ancak belirlenmiş saatler dışında para transferi yaparsanız yukarıda da söz etiğimiz gibi Ziraat Bankası’nın bir sonraki iş gününde EFT’niz gerçekleşir.

EFT Yaptım Nasıl Takip Ederim?

EFT işlemi yaptınız ve tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmek mi istiyorsunuz? İnternet bankacılığı kullanıyorsanız bu konuyla ilgili olan Ziraat Bankası sayfasını ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz. Telefon Bankacılığı ile de EFT’niz hakkında kapsamlı bilgi edinmeniz mümkün. Yine isteyenler Ziraat bankası şubesine gidip EFT gönderimleri ile alakalı son durumu kolaylıkla öğrenebilirler.

EFT işlemi Yaptım Ancak İptal Etmek İstiyorum

Ziraat Bankası EFT saatleri içinde EFT yaptınız ama iptal etmek mi istiyorsunuz? Bu durumda iptal için süreniz bir hayli kısa diyebiliriz çünkü Ziraat Bankası EFT işlemlerinin onaylanıp tamamlanması genelde 15 dakika kadar sürmektedir. bu sebepten acele etmeniz gerekmektedir. En hızlı yol Ziraat Bankası İnternet Bancalığı kullanmaktır.. Ziraat Bankası^nın https://www.ziraatbank.com.tr/tr sayfasına müşteri kimliğinizi kullanıp giriş yapabilir ve yaptığınız EFT işlemini iptal edebilirsiniz. EFT işlemi Telefon Bankacılığı kullanılarakta iptal edilebilmektedir ancak bu daha uzun süreceği için geçen zaman içinde EFT işleminiz onaylanıp tamamlanabilir.

EFT Ücretleri

Mobil Şube ile EFT gerçekleştirirseniz ücreti: 2.50 TL

İnternet Şubesi ile Gönderirseniz: 3.50 TL

Telefon Bankacılığı yoluyla EFT yaparsanız: 5 TL

ATM’den EFT yapılırsa ücreti:: 7 TL